Mercedes-Benz E-Klasse (S210) – Polizei (Niemcy)

Mercedes-Benz klasy E drugiej generacji (oznaczonej kodami W210 dla sedana i S210 dla kombi) to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1995-2003. W 1999 model został poddany faceliftingowi. Auto dostępne było jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi, z benzynowymi silnikami o mocy od 136 do 381 KM oraz jednostkami diesla o mocy od 95 do 197 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwieraną klapę bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *