Chevrolet Suburban IX – California Highway Patrol (USA)

Chevrolet Suburban dziewiątej generacji to samochód osobowy typu SUV klasy wyższej, produkowany w latach 1999-2005. Model stanowił przedłużoną wersję drugiej generacji Chevroleta Tahoe. Auto oferowane było wyłącznie z pięciodrzwiowym nadwoziem i automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Welly. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Miniatura posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *