Mercedes-Benz Sprinter – Hampshire Constabulary (Wielka Brytania)

Mercedes-Benz Sprinter pierwszej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 1995-2006. W 2000 i 2002 model przechodził liftingi. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy van, van z kabiną brygadową oraz minibus, a także jako dwudrzwiowe podwozie do zabudowy. Samochód oferowany był ze 143-konnym silnikiem benzynowym, a także z jednostkami diesla o mocy od 82 do 156 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Hampshire Constabulary to brytyjska formacja policyjna, pełniąca funkcję policji terytorialnej na terenie hrabstw ceremonialnych Hampshire i Wight. Formacja liczy obecnie około 3500 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez Fire Brigade Models. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *