Porsche Boxster S II – California Highway Patrol (USA)

Porsche Boxster drugiej generacji to sportowy samochód klasy kompakt, produkowany w latach 2004-2012. W 2009 roku auto przeszło facelifting. Model oferowany był jako dwudrzwiowy roadster oraz dwudrzwiowe coupe. Auto dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 240 do 320 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na koła tylne.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Minichamps. Edycja modelu jest limitowana do 1200 egzemplarzy. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *