Star 200 – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach (Polska)

Star 200 to samochód ciężarowy średniej ładowności, produkowany w latach 1976-1994. Jest następcą modelu przejściowego Star 28/Star 29 i poprzednikiem Star 1142. Auto oferowane było z wysokoprężnymi silnikami o mocy 125 i 150 KM. Skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa. Na bazie Stara 200 produkowano rozmaite wersje użytkowe, np. podnośniki strażackie (zabudowa Bumar), pojazdy wojskowe czy milicyjne.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza (JRG) w Myślenicach to jednostka Państwowej Straży Pożarnej, podległa pod Komendę Powiatową PSP w Myślenicach. Zajmuje się ona standardowymi dla tej formacji zadaniami mającymi na celu ochronę życia i mienia ludzkiego przed skutkami pożarów, wypadków i innych nagłych zdarzeń.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wydanej przez DeAgostini w 8 numerze kolekcji „Kultowe ciężarówki z epoki PRL”. Lista prac obejmowała dołożenie kalkomanii, lamp błyskowych oraz tablic rejestracyjnych. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *