Chevrolet Tahoe III – Florida Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Florida Highway Patrol (FHP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę stanowej policji drogowej na Florydzie. Zatrudnia ona obecnie około 2500 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w 30 okręgach na terenie stanu. Główna siedziba FHP znajduje się w miejscowości Tallahassee.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie karoserii, pomalowanie felg i wnętrza oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *