Volkswagen Transporter T5 – Ambulancezorg Nederland (Holandia)

Volkswagen Transporter piątej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 2003-2015. W 2004 samochód zdobył tytuł Van of the Year. W 2009 auto przeszło znaczny facelifting. Transporter piątej generacji dostępny był z manualną, automatyczną i półautomatyczną skrzynią biegów, w wielu różnych wersjach nadwoziowych. Silniki benzynowe zastosowane w T5 miały moc od 115 do 235 KM, a jednostki diesla od 84 do 180 KM. Napęd mógł być przenoszony na przednią bądź obie osie.

Ambulancezorg Nederland, czyli holenderskie pogotowie ratunkowe podzielone jest obecnie na 25 centrów regionalnych na terenie kraju. W ramach tych centrów funkcjonują biura dyspozycyjne, mające możliwość szybkiego reagowania dzięki współpracy państwowych i prywatnych podmiotów świadczących usługi pogotowia ratunkowego i transportu medycznego, policji oraz straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *