Mercedes-Benz Sprinter – Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Martinique (Francja)

Mercedes-Benz Sprinter drugiej generacji to popularny samochód dostawczy/lekki ciężarowy, produkowany w latach 2005-2018. W 2013 auto przeszło gruntowny facelifting – zmieniono przedni zderzak, obniżono prześwit, przeprojektowano reflektory oraz grill. Samochód oferowany był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 156 do 258 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 88 do 190 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przenoszony był na tylną lub obie osie.

Service Départemental d’incendie et de Secours de la Martinique to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie zamorskim Martinique (Martynika). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 972.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50, wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *