Ford Crown Victoria – Rhode Island State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Rhode Island State Police (RISP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji stanowej i drogowej na terenie najmniejszego stanu USA – Rhode Island. RISP posiada ponadto kilka wyspecjalizowanych wydziałów, takich jak K-9 (psów policyjnych), antynarkotykowy czy techniki kryminalnej. Główna siedziba tej liczącej obecnie nieco ponad 300 funkcjonariuszy formacji mieści się w North Scituate.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *