Mercedes-Benz Unimog U5000 – Marins Pompiers de Marseille (Francja)

Mercedes-Benz Unimog U5000 to średniej wielkości samochód ciężarowy, przystosowany do pracy w ekstremalnie ciężkich warunkach terenowych, produkowany od 2002 do chwili obecnej. Model zasilany jest 218-konną, wysokoprężną jednostką napędową. Skrzynia biegów jest automatyczna (8 biegów do przodu i 6 do tyłu).

Marins Pompiers de Marseille to francuska formacja straży pożarnej, działająca na terenie miasta Marsylia, portu morskiego w Marsylii (Grand Port Maritime de Marseille) oraz na terenie portu lotniczego Marsylia (Marseille-Provence). Formacja bierze również czynny udział w organizacji ratownictwa medycznego w mieście, walczy z pożarami lasów oraz uczestniczy w misjach pomocy w przypadku poważnych katastrof we Francji (np. powodzi na południu Francji w 2010 r. i listopadzie 2011 r. lub podczas pożaru w parku przyrody Reunion w listopadzie 2011 r.) lub za granicą (np. w styczniu 2010 r. podczas trzęsienia ziemi na Haiti).

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50, wyprodukowana przez firmę Bburago. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *