Seagrave Marauder II – New York City Fire Department (USA)

Seagrave Marauder to rodzina samochodów pożarniczych, produkowanych od 1991 do chwili obecnej przez amerykańską firmę Seagrave Fire Apparatus – najdłużej działającego producenta zabudów strażackich w USA. Od 2006 produkowana jest druga generacja modelu. Na podwoziu Seagrave Marauder producent wytwarza samochody gaśnicze i specjalne, takie jak drabiny pożarnicze, wyposażone w silniki Cummins o mocy od 400 do 500 KM. Pojazdy posiadają nadwozie oparte na ramie, z uchylną kabiną.

New York City Fire Department (FDNY) to formacja zawodowej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie wszystkich pięciu gmin Nowego Jorku. FDNY zapewnia mieszkańcom ochronę przeciwpożarową oraz pomoc w zakresie ratownictwa chemicznego, technicznego i biologicznego. New York City Fire Department to największa miejska straż pożarna w Stanach Zjednoczonych i druga co do wielkości na świecie po tokijskiej straży pożarnej. FDNY zatrudnia około 10 951 umundurowanych pracowników straży pożarnej, 4274 umundurowanych pracowników EMS i 2096 pracowników cywilnych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 28. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *