Pegaso 1091 – Bomberos de Barcelona (Hiszpania)

Pegaso 1091 to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany jako następca modelu 1090. Jest przeznaczony do rozmaitego wykorzystania – wytwarzano go w trzech wariantach długości (standardowe o oznaczeniu 1091, przedłużone 1091L i ekstra długie 1091 EL) oraz wielu różnych wersjach użytkowych, takich jak betoniarka czy wóz gaśniczy. Auto zasilane jest sześciocylindrowym, wysokoprężnym silnikiem o pojemności 6,6 l i mocy 135 KM, sprzężonym z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów. Moc przekazywana jest na koła tylne (6×4), na których zastosowano ogumienie bliźniacze.

Bomberos de Barcelona to hiszpańska formacja straży pożarnej, operująca w Barcelonie – stolicy Katalonii. Została ona założona w 1833. Obecnie w ramach formacji funkcjonuje siedem jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Salvat w hiszpańskiej kolekcji modeli „Camiones y vehículos de bomberos” jako numer 30. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *