Ford Police Interceptor Utility – United States Postal Inspection Service (USA)

Ford Police Interceptor Utility to duży radiowóz z nadwoziem typu SUV, od 2012 produkowany na bazie modelu Explorer. Auto pierwotnie zostało wyposażone w silnik typu V6 pochodzący z Forda Mustanga; od 2014 produkowane jest z silnikiem Ecoboost o mocy 370 KM. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła, ponadto posiada większe w stosunku do wersji cywilnej tarcze hamulcowe, wydajniejszy układ chodzenia oraz bardziej zaawansowany układ ABS. Model ten nie jest dostępny dla prywatnych odbiorców.

United States Postal Inspection Service (USPIS) to uzbrojona formacja, której zadaniem jest szeroko pojęta ochrona poczty w Stanach Zjednoczonych. Do jej zadań należy m.in. walka z oszustwami pocztowymi, ochrona bezpieczeństwa przesyłek oraz pracowników poczty, ochrona urzędów pocztowych, kontrola przesyłek pod kątem przedmiotów zabronionych, prowadzenie dochodzeń śledczych pod kątem przestępstw na szkodę poczty – np. wysyłania przesyłek bez uiszczenia obowiązkowej opłaty. Częścią USPIS jest tzw. policja pocztowa (Postal Police), której zadaniem jest m.in. eskorta wartościowych przesyłek oraz zapewnianie bezpieczeństwa urzędom pocztowym położonym w miejscach wyludnionych oraz ich pracownikom. W całych Stanach Zjednoczonych pracuje tylko 500 funkcjonariuszy Postal Police. USPIS zaś zatrudnia ogółem około 12000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *