Ford Crown Victoria – Port Authority of New York and New Jersey Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Port Authority of New York and New Jersey Police Department (PANYNJPD) to amerykańska formacja policyjna, która chroni przestrzegania prawa na terenie lotnisk, mostów, tuneli, portów morskich, terminali autobusowych oraz wszelkich innych obiektów należących do działającej na terenie stanów Nowy Jork i New Jersey spółki Port Authority of New York and New Jersey (PANYNJ). Główna siedziba tej liczącej obecnie nieco ponad 2200 funkcjonariuszy znajduje się w Jersey City.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model posiada otwierane drzwi oraz klapy silnika i bagażnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *