Škoda 1203 – Armáda České republiky (Czechy)

Škoda 1203/TAZ 1500 to produkowany w latach 1968-1999 samochód dostawczo-osobowy. Auto było dostępne jako furgon, mikrobus, van, ambulans oraz z nadwoziem skrzyniowym. Škoda 1203 oferowana była z benzynowymi silnikami 1,2 oraz 1,4 l, o mocy odpowiednio 51 i 57 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Armáda České republiky to siły zbrojne Republiki Czeskiej, wydzielone przez nią do zabezpieczenia jej interesów i prowadzenia walki. Składają się z one z czterech rodzajów sił – wojsk lądowych, sił powietrznych, sił specjalnych (podlegają bezpośrednio pod sztab generalny) oraz sił wsparcia odpowiedzialnych za logistykę i zaopatrzenie. Wojska czeskie liczą obecnie ponad 21000 żołnierzy zawodowych.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *