Peugeot Partner II Tepee – Gendarmerie Nationale (Francja)

Peugeot Partner drugiej generacji to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany w latach 2008-2018. Wersja osobowa nazywała się Partner Tepee, natomiast dostawcza Furgon. W 2012 i 2015 model poddawany był liftingom. Wersja dostawcza oferowana była z trzydrzwiowym, natomiast osobowa z trzy-, cztero- i pięciodrzwiowym nadwoziem. Partner II dostępny był z benzynowymi silnikami o mocy od 90 do 120 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 75 do 115 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub zautomatyzowana, a napęd przekazywany był na przednią oś.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *