Mercedes-Benz Unimog 404 – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

Mercedes-Benz Unimog 404 to niewielki samochód ciężarowy, produkowany w latach 1955-1980. Powszechnie adaptowany był jako pojazd strażacki oraz wojskowy (ponad 30000 sztuk w służbie Bundeswehry). Model ten produkowany był w dwóch wersjach nadwoziowych (krótkiej i długiej), z zamkniętym lub otwartym dachem. Auto oferowano z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy od 59 do 110 KM. Skrzynia biegów była manualna, sześciobiegowa z dwoma biegami wstecznymi.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Salvat. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *