Mitsubishi Pajero IV – Nationale Politie (Holandia)

Mitsubishi Pajero czwartej generacji to samochód typu SUV produkowany od roku 2006 do chwili obecnej. Auto dostępne jest z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. W 2012 samochód przeszedł minimalny facelifting. Ciekawostką jest fakt, iż na rynkach hiszpańskojęzycznych model ten jest sprzedawany jako Mitsubishi Montero – słowo „pajero” w języku hiszpańskim jest bowiem wulgarnym określeniem oznaczającym onanistę.

Nationale Politie to holenderska formacja policyjna, istniejąca w obecnej formie od 2013, powstała po przekształceniu Korps Landelijke Politiediensten. Policja w Holandii dzieli się na dziesięć jednostek regionalnych, jednostkę krajową i centrum służby policyjnej. Główna siedziba holenderskiej policji znajduje się w Hadze. Obecnie służy w niej około 64000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Triple 9. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *