Sides Sentinel S3X – Dublin Airport Authority Fire and Rescue Service (Irlandia)

Sides Sentinel S3X to lotniskowy pojazd straży pożarnej, zaprojektowany we współpracy z pracownikami straży pożarnej. S3X jest pierwszym pojazdem Sides wyposażonym w technologię S-Control, wysoce intuicyjny system zarządzania sprzętem przeciwpożarowym. S3X to wysokowydajny, łatwy w obsłudze, wygodny i bezpieczny pojazd zaprojektowany z myślą o specyficznych potrzebach lotniskowych zespołów ratowniczych. Jest to obecnie najważniejszy model francuskiego producenta. Samochód jest w stanie pomieścić 10500 l wody oraz 500 kg proszku gaśniczego. Wydajność autopompy wynosi 7200 l/min. Maksymalna prędkość to 115 km/h. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła (6×6).

Dublin Airport Authority Fire and Rescue Service to irlandzka formacja zawodowej straży pożarnej, działająca na terenie międzynarodowego portu lotniczego Dublin Airport (irl. Aerfort Bhaile Átha Cliath), położonego koło Dublina, stolicy Irlandii. Formacja dysponuje kilkunastoma pojazdami – większość stanowią typowe, lotniskowe wozy strażackie, ale jednostka posiada także lżejsze pojazdy kwatermistrzowskie oraz karetkę pogotowia.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Atlas. Model nie posiada otwieranych elementów. Do miniatury dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *