Berliet GBD/Camiva – Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Savoie (Francja)

Berliet GBD to samochód ciężarowy, zaprojektowany w 1973 dla wojska. Oprócz armii francuskiej, z ciężarówki tej korzystały również wojska algierskie oraz marokańskie. Produkowany był w wersji dwu- lub trzyosiowej.

Camiva (Constructeurs Associés de Matériels d’Incendie, Voirie et Aviation) to francuska spółka założona w 1970, specjalizująca się w zabudowach pojazdów przeznaczonych głównie dla straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Od 1997 spółka należy do firmy Magirus.

Service Départemental d’Incendie et de Secours de la Savoie to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Sabaudia. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 73.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers” jako numer 59. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *