Volvo 740 – Polismyndigheten (Szwecja)

Volvo 740 to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany w latach 1984-1992. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi. Samochód dostępny był z silnikami benzynowymi o mocy od 117 do 200 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 82 do 122 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Polismyndigheten (Urząd policji) to centralny organ policji w Szwecji, odpowiedzialny za egzekwowanie prawa, ogólnego porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie kraju. Szwedzka policja zajmuje się zapobieganiem i wykrywaniem przestępczości, ochroną bezpieczeństwa publicznego, ochroną bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innymi zadaniami zgodnie z przepisami szczególnymi, np. wydawaniem wyciągów z rejestru karnego, wydawaniem zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych itp. W Szwecji policja zajmuje się również wydawaniem paszportów i dowodów osobistych. Formacja liczy około 30000 funkcjonariuszy, z czego około 40% to kobiety.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Premium X. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *