Fiat 500 Giardiniera – Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco (Włochy)

Fiat 500 (także Fiat 500 Nuova) to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1957-1975. Oferowany był jako dwudrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowe kombi (Giardiniera). 500-tka była dostępna z benzynowymi silnikami typu R2 o mocy od 13,5 do 21 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylne koła. Łącznie wyprodukowano 3 432 226 egzemplarzy Fiata 500. W 2007 roku Fiat powrócił do tego modelu, tworząc samochód, który stylistycznie nawiązuje do pierwszej generacji. Nowa 500-tka produkowana jest do dziś.

Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco to krajowy korpus straży pożarnej we Włoszech, podległy pod tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oprócz typowych zadań straży pożarnej związanej z gaszeniem pożarów, włoska straż pożarna zajmuje się także służbą poszukiwawczo-ratowniczą (SAR), obroną cywilną, szkoleniem pracowników zakładowych straży pożarnych, a w niektórych przypadkach także zadaniami typowymi dla policji administracyjnej. We Włoszech istnieje blisko 30000 jednostek straży pożarnej. Główna siedziba Corpo Nazionale dei Vigili del Fuoco znajduje się w Rzymie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Universal Hobbies. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *