Citroën 2CV – Guardia Civil (Hiszpania)

Citroën 2CV to niewielki samochód klasy B, produkowany w latach 1949-1990. Przez 41 lat produkcji wyprodukowano 3 868 634 egzemplarzy. 2CV był samochodem maksymalnie uproszczonym, co powodowało, że kierowca i pasażerowie nie mogli liczyć na niemal żadne wyposażenie poprawiające komfort jazdy. Początkowo silnik tego niewielkiego auta miał moc 8 KM, z czasem jednak pojawiały się jego modyfikacje, skutkujące zwiększeniem mocy do 18 KM w latach sześćdziesiątych. Mimo jednak niewielkiej mocy, swojej brzydoty i spartańskiego wnętrza „cytrynka” na dobre wpisała się w historię motoryzacji, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aut dwudziestego wieku.

Guardia Civil to hiszpańska paramilitarna formacja stanowiąca część Sił i Korpusów Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Hiszpanii (Fuerzas y Cuerpos de Seguridad del Estado del Reino de España). Guardia Civil odpowiada przede wszystkim za kontrolę nad bronią i materiałami wybuchowymi, pozamiejskim ruchem drogowym (poza wspólnotami autonomicznymi, które mają swoje jednostki powołane w tym celu), bezpieczeństwem fiskalnym, nadzór nad traktami komunikacyjnymi, portami i lotniskami oraz ochronę środowiska naturalnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *