Mercedes-Benz L 1113/Metz – Freiwillige Feuerwehr Kaufbeuren (Niemcy)

Mercedes-Benz L 1113 to samochód ciężarowy średniej wielkości, produkowany w latach 1959-1984. Początkowo model oznaczany był jako L 322, od 1963 przemianowano go na L 1113, przy okazji do sprzedaży wprowadzając także wersję z innym przodem – silnik umieszczono w nim pod kabiną kierowcy, a nie przed nią. Ta wersja została oznaczona LP 1113. Auto oferowane było z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 110 do 169 KM. Samochód zyskał dużą popularność, produkowano go w rozmaitych wersjach – od ciężarówek transportowych, przez lawety, aż po podwozia dla autodrabin i wozów gaśniczych. Także dziś spotkanie w służbie np. straży pożarnej tego modelu nie stanowi większego problemu.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Freiwillige Feuerwehr Kaufbeuren to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Kaufberen położonego w Bawarii. W ramach formacji działa pięć jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w obrotową drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *