Mercedes-Benz T1 – Metropolitan Police Service (Wielka Brytania)

Mercedes-Benz T1 to seria dużych samochodów dostawczych i lekkich ciężarowych, produkowana w latach 1977-1995. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy van oraz dwudrzwiowe podwozie do zabudowy. Samochód dostępny był z wysokoprężnymi silnikami o mocy od 65 do 95 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przekazywany był na koła tylne. Następcą serii T1 w gamie Mercedesa został model Sprinter.

Metropolitan Police Service (MPS) to brytyjska formacja policyjna mająca jurysdykcję na terenie wszystkich gmin Wielkiego Londynu, za wyjątkiem City of London. Oprócz typowych zadań policji terytorialnej, jej funkcjonariusze zapewniają ochronę osobistą członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, premierowi Wielkiej Brytanii i innym najważniejszym politykom, a także wysokiej rangi przedstawicielom innych państw składającym wizytę w Wielkiej Brytanii. MPS odpowiada także za ochronę placówek dyplomatycznych zlokalizowanych w brytyjskiej stolicy, jak również za szereg kwestii związanych ze zwalczaniem terroryzmu. Formacja liczy około 48000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi tylne i boczne. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *