Volkswagen Transporter T5 – Hitna pomoć (Chorwacja)

Volkswagen Transporter piątej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany w latach 2003-2015. W 2004 samochód zdobył tytuł Van of the Year. W 2009 auto przeszło znaczny facelifting. Transporter piątej generacji dostępny był z manualną, automatyczną i półautomatyczną skrzynią biegów, w wielu różnych wersjach nadwoziowych. Silniki benzynowe zastosowane w T5 miały moc od 115 do 235 KM, a jednostki diesla od 84 do 180 KM. Napęd mógł być przenoszony na przednią bądź obie osie.

Hitna pomoć (także hitna medicinska pomoć lub služba hitne pomoći) to chorwackie pogotowie ratunkowe. Główną gałęzią jego działania jest udzielanie szybkiej, ambulatoryjnej pomocy medycznej w nagłych i wymagających tego przypadkach. Działa zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi dotyczącymi opieki zdrowotnej i ubezpieczenia zdrowotnego.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, chorwackie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *