IFA W50LA – Freiwillige Feuerwehr Sonneberg (Niemcy)

IFA W50 to średniej wielkości samochód ciężarowy, produkowany w latach 1965-1990. Model ten występował w kilku odmianach – W50L (napęd tylny), W50LA (napęd na obie osie), W50LA/Z (wersja z wałem transmisyjnym do napędu maszyn żniwnych), KM2301 (zamiatarka) oraz W50L60 (wersja zmodernizowana, z mocniejszym silnikiem i przeprojektowaną deską rozdzielczą i innymi kosmetycznymi zmianami). Samochód napędzały silniki wysokoprężne typu R4 o mocy 110 i 125 KM oraz R6 (W50L60) o mocy 180 KM. Skrzynia biegów mogła być pięcio- lub ośmiobiegowa, manualna.

Freiwillige Feuerwehr Sonneberg to formacja ochotniczej straży pożarnej, funkcjonująca w mieście Sonneberg, stolicy powiatu o tej samej nazwie, położonego w landzie Turyngia.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *