Seat 1500 Familiar – Fuerzas de Policía Armada (Hiszpania)

Seat 1500 to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 1963-1972. Podczas produkcji model był dwukrotnie modernizowany. Seat 1500 oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi (Familiar) oraz czterodrzwiowe van i SUV. Auto oferowane było z benzynowymi silnikami o mocy od 72 do 82 KM, były także wersje z silnikami wysokoprężnymi. Napęd przekazywany był na tylną oś.

Fuerzas de Policía Armada (FPA) to była hiszpańska formacja policyjna, istniejąca w latach 1939-1978. Formacja została ustanowiona przez reżim frankistowski do egzekwowania represji wobec opozycji. Oprócz obowiązków policji cywilnej, do 1959 pełniła także rolę policji drogowej. FPA słynęła z niezwykłej brutalności, stosowania tortur oraz łamania praw człowieka wobec zatrzymanych osób. Została zastąpiona przez Policía Nacional.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya w hiszpańskiej serii modeli „Nuestros coches de Polícia. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *