Mercedes-Benz E-Klasse (S124) – Notarzteinsatzfahrzeug (Niemcy)

Mercedes-Benz klasy E pierwszej generacji, oznaczonej przez producenta kodem W124 (S124 dla kombi i C124 dla coupe), to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1993-1997. Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe kabriolet i kombi. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd był przekazywany na tylną lub obie osie.

Notarzteinsatzfahrzeug (NEF) to pojazd ratowniczy, stanowiący środek transportu lekarza do chorego wymagającego pilnej pomocy medycznej. Pojazdy te stanowią uzupełnienie systemu tradycyjnych karetek pogotowia, sprawdzając się także np. na obszarach wiejskich, z utrudnionym dostępem do usług medycznych. Na pokładzie NEF znajduje się lekarz medycyny ratunkowej, który często także pełni rolę kierowcy pojazdu. W określonych, uzasadnionych przypadkach lekarz może zdecydować o transporcie pacjenta za pomocą NEF do placówki medycznej. Obecnie samochody tego typu spotkać można w Niemczech i Austrii.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Herpa. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *