MAN TGL 8.220/Gimaex – Service départemental d’incendie et de secours de Haute-Garonne (Francja)

MAN TGL to rodzina lekkich i średnich samochodów ciężarowych, produkowanych od 2005 do chwili obecnej. W 2008 model przeszedł facelifting. MAN TGL produkowany jest w czterech wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej odpowiednio 7,49, 8, 10 i 12 ton. Do napędu wykorzystano wysokoprężne silniki MAN o mocy od 150 do 250 KM. Skrzynia biegów może być automatyczna lub manualna, natomiast napęd przekazywany jest na tylną oś.

Gimaex to francuska spółka, zajmująca się produkcją zabudów, sprzętu i akcesoriów dla straży pożarnej. Główna siedziba firmy znajduje się w miejscowości Mitry-Mory.

Service départemental d’incendie et de secours de Haute-Garonne to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Haute-Garonne (Górna Garonna). Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 31.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez Hachette we francuskiej serii modeli „Camions et Véhicules de Sapeurs Pompiers”. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *