Volkswagen Transporter T1 – Freiwillige Feuerwehr Felsberg (Niemcy)

Volkswagen Transporter T1 (pierwszej generacji), nazywany Bulli, to samochód osobowo-dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 1950-1967 (w Brazylii do 1975). Auto dostępne było jako dwu- i trzydrzwiowy pickup, pięciodrzwiowy van oraz pięciodrzwiowy minibus. Transporter pierwszej generacji zasilany był benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 25 do 47 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Freiwillige Feuerwehr Felsberg to niemiecka formacja ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Felsberg, leżącego w landzie Hesja.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wersji cywilnej, wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła pomalowanie wnętrza, klamek i felg, dołożenie sygnalizacji świetlnej na dach oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii oraz tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *