Hillman Imp „Pinky and Perky” – Dunbartonshire Police (Wielka Brytania)

Hillman Imp to samochód osobowy segmentu B, produkowany w latach 1963-1976. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy sedan oraz dwudrzwiowe coupe. Do napędu wykorzystany został czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 40 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylne koła. Wyprodukowano 440 032 egzemplarze modelu Imp.

Dunbartonshire Police to była brytyjska formacja policyjna, działająca na terenie szkockich jednostek organizacyjnych East Dunbartonshire i West Dunbartonshire. Istniała do 1975, kiedy to została przejęta przez nowopowstałą Strathclyde Police. Ta z kolei w 2013 stała się częścią Scotland Police.

Prezentowane modele to zestaw miniatur w skali 1:43, wyprodukowanych przez firmę Vanguards. Prezentują one radiowozy, które nazywano „Pinky” oraz „Perky„, służące w sekcji ruchu drogowego policji w Dunbartonshire. Początkowo samochody te polakierowane były w jednolite kolory, jednak w latach 60. policyjni mechanicy w celu poprawy widoczności radiowozów postanowili zamienić miejscami drzwi i klapy silnika oraz bagażnika między samochodami, uzyskując tzw. „panda effect”. Zabieg ten odniósł skutek – radiowozy stały się widoczne i rozpoznawalne.
Modele nie posiadają otwieranych elementów. Dołożyłem do nich własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *