Citroën Berlingo III Multispace – Police Municipale (Francja)

Citroën Berlingo trzeciej generacji to samochód osobowo-dostawczy z nadwoziem typu kombivan, produkowany od 2018. Auto oferowane jest w dwóch wersjach – osobowej (Multispace) oraz dostawczej (Van), oprócz funkcjonalności różniących się stylistyką nadwozia (m.in. inne reflektory). Samochód dostępny jest z benzynowymi silnikami o mocy 110 i 130 KM oraz z silnikami diesla o takiej samej mocy. Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany jest na przednie koła.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *