Simca Aronde – Gendarmerie Nationale (Francja)

Simca Aronde to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1951-1964 w trzech wersjach – Aronde 9 (1951-1955), Aronde 90A (1955-1959) i Aronde P60 (1958-1964). Auto oferowane było jako czterodrzwiowy sedan, trzydrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowe coupe i kabriolet. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 50 do 70 KM. Skrzynia biegów była czterobiegowa, manualna, a napęd przekazywany był na tylne koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO i wydana przez wydawnictwo Altaya jako 51 numer francuskiej serii „Les belles années Simca„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *