Chevrolet Tahoe III – Minnesota State Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Minnesota State Patrol (MSP) to amerykańska formacja policyjna, mająca jurysdykcję na terenie całego stanu Minnesota. MSP pełni rolę policji drogowej oraz – jako podstawowy stanowy organ ścigania – kryminalnej. Formacja dysponuje jednostką K-9 (psów policyjnych) oraz SWAT. Główna siedziba tej zatrudniającej obecnie około 900 funkcjonariuszy znajduje się w miejscowości St. Paul.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała: przemalowanie wnętrza, pomalowanie kokpitu i boczków drzwi, dołożenie dodatkowej sygnalizacji z przodu i z tyłu pojazdu, pomalowanie felg, przemalowanie nadwozia i atrapy chłodnicy, nałożenie kalkomanii na szyby i nadwozie oraz dołożenie tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *