Ford Crown Victoria – New York City Fire Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

New York City Fire Department (FDNY) to formacja zawodowej straży pożarnej, funkcjonująca na terenie wszystkich pięciu gmin Nowego Jorku. FDNY zapewnia mieszkańcom ochronę przeciwpożarową oraz pomoc w zakresie ratownictwa chemicznego, technicznego i biologicznego. New York City Fire Department to największa miejska straż pożarna w Stanach Zjednoczonych i druga co do wielkości na świecie po tokijskiej straży pożarnej. FDNY zatrudnia około 10 951 umundurowanych pracowników straży pożarnej, 4274 umundurowanych pracowników EMS i 2096 pracowników cywilnych.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie elementów wnętrza i atrapy chłodnicy, wymontowanie osprzętu policyjnego oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *