Peugeot Bipper – Police Municipale (Francja)

Peugeot Bipper to miejski samochód osobowo-dostawczy, produkowany w latach 2007-2017 w kooperacji z Fiatem (Fiorino) i Citroënem (Nemo). Auto oferowane było jako trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy furgon oraz trzy-, cztero- i pięciodrzwiowy kombivan. Osobowe odmiany nosiły nazwę Bipper Tepee. Samochód dostępny był w odmianie benzynowej o mocy 73 KM i wysokoprężnej (68 KM). W gamie modelowej Peugeota model Bipper nie doczekał się następcy.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *