Ford Police Interceptor – Ontario Provincial Police (Kanada)

Ford Police Interceptor to model powstały na bazie Forda Taurusa szóstej generacji i zaprezentowany służbom policyjnym na początku 2012, po zakończeniu produkcji kultowego radiowozu Ford Crown Victoria Police Interceptor (CVPI). Jest to nowoczesny pojazd wyposażony w wiele udogodnień dla funkcjonariuszy, takich jak czujniki martwego pola czy kamerę cofania, ponadto można go było doposażać w indywidualnie zamówione podzespoły. Ford oferował w tym modelu trzy jednostki napędowe V6 – 3,5 l z napędem na przednie lub wszystkie koła, 3,6 l z napędem na wszystkie koła i 3,5 l EcoBoost z napędem na wszystkie koła. Produkcję Forda Taurusa szóstej generacji (w tym modelu Police Interceptor) zakończono 1.03.2019.

Ontario Provincial Police (OPP) jest kanadyjską formacją policyjną, mającą jurysdykcję na terenie prowincji Ontario. Jest to największy organ ścigania na terenie Ontario i druga pod względem wielkości formacja policyjna w Kanadzie. Główna siedziba OPP znajduje się w mieście Orillia. Formacja liczy około 7000 funkcjonariuszy pracujących w sześciu wydziałach regionalnych, z których każdy liczy po kilkanaście – kilkadziesiąt oddziałów gminnych. Oprócz tradycyjnych radiowozów, OPP wyposażona jest w łodzie, helikoptery i drony patrolowe.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie felg, szyb i wnętrza, wymianę drzwi i belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *