Chevrolet Tahoe III – Ontario Provincial Police (Kanada)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2005-2014. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 332 KM. Skrzynia biegów była automatyczna, a napęd przekazywany był na wszystkie koła. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

Ontario Provincial Police (OPP) jest kanadyjską formacją policyjną, mającą jurysdykcję na terenie prowincji Ontario. Jest to największy organ ścigania na terenie Ontario i druga pod względem wielkości formacja policyjna w Kanadzie. Główna siedziba OPP znajduje się w mieście Orillia. Formacja liczy około 7000 funkcjonariuszy pracujących w sześciu wydziałach regionalnych, z których każdy liczy po kilkanaście – kilkadziesiąt oddziałów gminnych. Oprócz tradycyjnych radiowozów, OPP wyposażona jest w łodzie, helikoptery i drony patrolowe.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała przemalowanie modelu, pomalowanie szyb, wnętrza, felg, atrapy chłodnicy i belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *