Ford Crown Victoria – Kitty Hawk Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Kitty Hawk Police Department to amerykańska formacja policyjna, funkcjonująca w miasteczku Kitty Hawk leżącym w Karolinie Północnej. Została założona w 1983. Miasteczko to liczy ok. 3500 mieszkańców, jednak jest popularną destynacją turystyczną (z uwagi na położenie na wybrzeżu Atlantyku oraz fakt, iż to właśnie tutaj młodszy z braci Wright dokonał pierwszego w historii kontrolowanego lotu na maszynie cięższej od powietrza), w związku z czym w sezonie letnim liczba odwiedzających tę miejscowość wzrasta do ok. 25000 osób.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie elementów wnętrza, lusterek zewnętrznych oraz atrapy chłodnicy oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *