Ford Crown Victoria – Baltimore Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Baltimore Police Department (BPD) to amerykańska formacja policji miejskiej, działająca na terenie miasta Baltimore w stanie Maryland. W ramach BPD funkcjonuje 10 wydziałów – 9 odpowiadających dzielnicom miasta oraz jeden zajmujący się problemami w mieszkaniach komunalnych. Formacja ta oskarżana jest o brutalność w działaniach, należy jednak mieć na uwadze, że Baltimore to jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w całych Stanach Zjednoczonych i najbardziej niebezpieczne w Maryland, ze średnią 1535,9 brutalnych przestępstw oraz 57,9 morderstw na 100000 mieszkańców. Obecnie w Baltimore Police Department służy ok. 3000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie oryginalnego malowania, pomalowanie elementów wnętrza, lusterek zewnętrznych, felg i belki świetlnej oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *