Renault Clio I – Gendarmerie Nationale (Francja)

Renault Clio pierwszej generacji to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 1990-1998 (oraz 1996-2001 w Kolumbii). W 1994 i 1996 model był poddawany modernizacjom. Auto dostępne było jako trzy- oraz pięciodrzwiowy hatchback. Samochód oferowano z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 46 do 147 KM, silnikami diesla o mocy od 54 do 65 KM oraz z 30-konnym silnikiem elektrycznym. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednie koła.

Gendarmerie Nationale to francuska formacja żandarmerii wojskowej, która wraz z Police Nationale oraz Police Municipale stanowi jedną z trzech głównych sił policyjnych w kraju. Oprócz typowych zadań żandarmerii wojskowej, funkcjonariusze Gendarmerie Nationale pełnią również zadania policji sądowej, administracyjnej czy ruchu drogowego. Obecnie w formacji służy około 100000 żołnierzy. Główna jej siedziba mieści się w Paryżu.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Solido. Egzemplarz został przeze mnie odkupiony od francuskiego kolekcjonera, który zwaloryzował go poprzez dodanie dodatkowych, pomarańczowych lamp dachowych oraz biało-czerwonych pasów z przodu i z tyłu pojazdu. Ja z kolei dołożyłem do miniatury tablice rejestracyjne oraz pomalowałem emblemat na masce i zamek klapy bagażnika. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *