Jaguar S-Type – Garda Síochána (Irlandia)

Jaguar S-Type to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 1999-2008. Auto było dostępne z benzynowymi jednostkami napędowymi od 204 do 395 KM oraz z silnikiem diesla o mocy 207 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna bądź automatyczna, a napęd przekazywany był na tylną oś. Następcą modelu S-Type został Jaguar XF.

Garda Síochána (straż pokoju) to irlandzka formacja policyjna. Podlega ona powołanemu przez premiera prezydentowi policji. Jej główna siedziba znajduje się w Dublinie. Ciekawostką jest fakt, że umundurowani funkcjonariusze Gardy nie są wyposażeni w broń palną, wykorzystując jedynie drewniane i teleskopowe pałki służbowe.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury w skali 1:43, wyprodukowanej przez firmę Amercom. Lista prac obejmowała ponowne pomalowanie modelu oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *