Volkswagen Transporter T1 – Cruz Roja Española (Hiszpania)

Volkswagen Transporter T1 (pierwszej generacji), nazywany Bulli, to samochód osobowo-dostawczy klasy średniej, produkowany w latach 1950-1967 (w Brazylii do 1975). Auto dostępne było jako dwu- i trzydrzwiowy pickup, pięciodrzwiowy van oraz pięciodrzwiowy minibus. Transporter pierwszej generacji zasilany był benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 25 do 47 KM. Skrzynia biegów była manualna, a napęd przenoszony był na tylną oś.

Cruz Roja Española to hiszpańska organizacja Czerwonego Krzyża, założona w 1864. Formacja aktywnie udziela się w akcjach pomocowych dla ludności dotkniętej kataklizmami, katastrofami czy poszkodowanymi w działaniach wojennych na całym świecie. CRE prowadzi także szereg innych działań statutowych Czerwonego Krzyża, takich jak promowanie krwiodawstwa czy organizacja kursów pierwszej pomocy. Główna siedziba CRE znajduje się w Madrycie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez wydawnictwo Salvat w serii modeli „Vehículos de reparto y servicio„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *