Ford Crown Victoria – Wisconsin State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Wisconsin State Patrol (WSP) to amerykańska formacja policyjna, pełniąca rolę policji drogowej w stanie Wisconsin. Oprócz egzekwowania przepisów ruchu drogowego, WSP kontroluje i reguluje także ruch pojazdów ciężarowych, autobusów oraz karetek pogotowia. Agencja współpracuje także z innymi organami w likwidacji nagłych zdarzeń i katastrof. W Wisconsin State Patrol służy obecnie około 650 funkcjonariuszy. Główna siedziba tej formacji mieści się w Madison.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *