Volkswagen Transporter T6 – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Polska)

Volkswagen Transporter szóstej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od 2015 do chwili obecnej. Podstawową jednostką napędową w T6 jest wysokoprężny silnik o pojemności 2,0 l, dostępny w kilku wariantach mocy – 84, 102, 150 i 204 KM. Samochód może być także wyposażony w jednostkę benzynową – 2,0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. Auto dostępne jest ze skrzynią manualną lub półautomatyczną, z napędem przednim lub na wszystkie koła.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to założona w 1993 polska fundacja charytatywna, której główną misją jest pomoc służbie zdrowia poprzez zakup specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu do placówek zdrowia w całej Polsce. Głównym źródłem finansowania tych zakupów są organizowane raz w roku tzw. Finały, w ramach których wolontariusze Fundacji zbierają pieniądze na ulicach miast, w zamian ofiarując darczyńcom charakterystyczne naklejki w kształcie czerwonych serduszek. Oprócz tych działań, WOŚP angażuje się w szereg innych zadań, takich jak kursy pierwszej pomocy, profilaktyka COVID-19, organizacja imprez kulturalnych czy pomoc powodzianom. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Główna siedziba WOŚP znajduje się w Warszawie.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury 1:34, wyprodukowanej przez firmę Welly. Wraz z siedmioma identycznymi sztukami model ten powstał w celu wsparcia aukcji 30. Finału WOŚP, dlatego zyskał on okolicznościowe tablice rejestracyjne oraz kalkomanie. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *