Ford Transit I – Rijkspolitie (Holandia)

Ford Transit pierwszej generacji (Mk 1) to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 1965-1978. Początkowo samochód wytwarzano wyłącznie w Wielkiej Brytanii, ale rosnący popyt zmusił producenta do rozpoczęcia produkcji także w innych krajach. Samochód oferowany był jako dwu- i czterodrzwiowy van, dwudrzwiowy pickup, czterodrzwiowy bus oraz dwu- i czterodrzwiowe podwozie pod zabudowę. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 45 do 80 KM oraz 62-konnym dieslem. Napęd przenoszony był na tylną oś.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *