Mercedes-Benz Atego 1530 III/Metz – Freiwillige Feuerwehr Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)

Mercedes-Benz Atego trzeciej generacji to rodzina dużych samochodów ciężarowych, produkowana od 2013. Są to uniwersalne pojazdy, produkowane w różnych rozstawach osi (od 3020 do 6260 mm) oraz konfiguracjach. Atego dostępne jest z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 154 do 295 KM. Skrzynia biegów może być mechaniczna lub automatyczna.

Metz to niemiecka firma produkująca zabudowy pożarnicze, istniejąca w latach 1842-1998. Główna siedziba firmy mieściła się w Karlsruhe. Spółka została zakupiona przez firmę Rosenbauer.

Freiwillige Feuerwehr Garmisch-Partenkirchen to formacja niemieckiej ochotniczej straży pożarnej, działająca na terenie miasta Garmisch-Partenkirchen – znanego ośrodka narciarskiego leżącego w Bawarii, w powiecie o tej samej nazwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę IXO. Model wyposażony jest w rozkładaną drabinę pożarniczą. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *