Wolseley 18/85 – City of London Police (Wielka Brytania)

Wolseley 18/85 to samochód osobowy klasy średniej, będący bliźniaczym modelem Austina 1800, produkowany w latach 1964-1975. Oprócz Wolseleya i Austina, model oznaczony kodem fabrycznym BMC ADO17 produkowała także firma Morris. Produkty Austina i Morrisa były do siebie bardzo podobne, natomiast Wolseley wyróżniał się inaczej wyglądającym pasem przednim i tylnym pojazdu.

City of London Police to brytyjska formacja policyjna, działająca na terenie City of London – jednej z gmin Wielkiego Londynu (w pozostałych gminach jurysdykcję ma Metropolitan Police Service). City of London Police jest najmniejszą policją terytorialną w Wielkiej Brytanii, zarówno pod względem liczby funkcjonariuszy i komisariatów, jak i powierzchni oraz ludności obsługiwanego obszaru. Zachowuje swoją odrębność głównie ze względów historycznych. Formacja liczy obecnie około 800 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Vanguards. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *