Mitsubishi Pajero II – Keisatsu-chō (Japonia)

Mitsubishi Pajero drugiej generacji to terenowy samochód osobowy, produkowany od roku 1991 do chwili obecnej (w Japonii do 1999). Samochód oferowany jest z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym, napędem na cztery koła i manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Obecnie model produkowany jest chińską spółkę GAC Changfeng i dostępny tylko w dwóch kolorach – zielonym oraz białym.

Keisatsu-chō (警察庁) jest centralną agencją policyjną w Japonii. W jej skład wchodzi również Gwardia Cesarska. Formacja liczy około 7800 funkcjonariuszy. Keisatsu-chō dzieli się na sześć regionalnych biur, z których każdemu podlega kilka prefektur Japonii. Z tej struktury wyłączone są miasto Tokio i wyspa Hokkaido, które ze względu na szczególne znaczenie miasta (Tokio) i sytuację geograficzną (Hokkaido) posiadają własne, niezależne wydziały policji.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *